Divadelní kroužek

Tradice našeho divadelního kroužku se datuje od roku 2001, kdy jsme si s kolegyněmi připravily pohádku ke dni otevřených dveří na naší škole. Jmenovala se Sněhurka a sedm trpaslíků a scénář i dialogy jsme si napsaly samy.

Od této doby jsme nastudovali a odehráli každý rok jednu pěknou pohádku:

Kocour Damián, Koza Róza, Princezna Koloběžka na motivy pohádky Jana Wericha, Jak Franta nad čerty vyzrál, O líné a lakomém a v letošním školním roce budeme v tradici pohádek pokračovat.

Herecký soubor se každoročně obměňuje, některé role bývají pro velký zájem obsazeny až po konkurzu.

Velký problém nám dělaly kulisy, ale od roku 2006 máme k dispozici velmi pěkné a lehce přenositelné stojany, které nám vyrobil jeden tatínek jako sponzorský dar. Jinak si kulisy a rekvizity vyrábíme s kolegyněmi samy. Někdy jsou malované, někdy šité, s jejich výrobou nám pomáhají i žáci druhého stupně. Kostýmy si děti obstarávají samy s pomocí rodičů. Po nacvičení představení pozveme vždy děti z MŠ, žáky prvního stupně ZŠ, rodiče i veřejnost. V posledních letech jezdíme prezentovat naše divadlo i do sousedních ZŠ a MŠ Vilémov a Habry. Představení měla vždy velký úspěch nejen u malých dětí, ale také u žáků druhého stupně, k čemuž přispívá i to, že si k představením vytváříme vlastní písničkový doprovod. Pro celý divadelní kroužek je nastudování nové pohádky vždy poměrně náročné, ale odměnou za těžkou práci bývá malým hercům potlesk a obdiv jejich spolužáků a rodičů. Divadelní kroužek vedou tyto paní učitelky:

Hana Čiháková

Hana Klepačová

Jitka Šindelářová

Kroužek probíhá: v ÚTERÝ od 13.00 hod. do 14.00 hod.

 

ZVÍŘÁTKA A LOUPEŽNÍCI

Konec školního roku je za dveřmi. Členové divadelního kroužku se opět mohli pochlubit nastudováním nové pohádky, tentokrát pod názvem Zvířátka a loupežníci. Kolektiv složený ze šestnácti malých herců hrál nejprve pro děti z MŠ, podívat se též přišli spolužáci ze ZŠ a navštívili nás i žáci ZŠ Vilémov. Jedno představení herci věnovali pro rodinné příslušníky a veřejnost. Divadlo se dětem povedlo a herci sklidili zasloužený úspěch.

                 DSC_3011    DSC_3015    DSC_3018