Den dětí společně oslavíme v pondělí 3. 6. 2019.

Těšíme se na pohádku Pekař Vilém – čtvrtek 30. 5. 2019 v 10.30 hod.
Vybíráme vstupné 50,- Kč za dítě. Prosíme, zaplaťte ve svých třídách.

Rodiče, prosíme, v pondělí 27. 5. 2019 půjdeme v 8.00 hod. se všemi dětmi na jeníkovské fotbalové hřiště na akci Sportovní dopoledne. Dejte svým dětem do školky batůžky, sportovní oblečení a obutí a pláštěnky. Svačinu a pití zajistí MŠ. V případě špatného počasí máme náhradní termín 31. 5. 2019. (Původní termín 23. 5. 2019 byl zrušen.)

Děkujeme za spolupráci.

Dne 16. 5. 2019 se žáci šestého ročníku se svými třídními učiteli vydali do Prahy.

Naším cílem bylo Planetárium a Mořský svět (zeměpisně – přírodovědná exkurze). V Planetáriu jsme se seznámili s nejnovějšími poznatky z výzkumu vesmíru (pořad Letíme na Mars) a užili si atmosféru velkého astronomického sálu. Pak jsme se přesunuli do Mořského světa, kde jsme pozorovali množství nádherných ryb, paryb a také jednoho kajmana. Nejzajímavější byli asi žraloci a veliký rejnok. Vše jsme zakončili rozchodem na Václavském náměstí. V Praze se nám moc líbilo.

 

                                                              Mgr. Markéta Johnová

     

Prosíme, o vyplnění Zmocnění k odvádění dítěte pověřenou osobou na školní rok 2019/20 do 14. 6. 2019. Zmocnění dostanete ve svých třídách.

Prosíme, do 14. 6. 2019 o vyplnění Dotazníků pro rodiče, které dostanete také ve svých třídách. Děkujeme.

Děkujeme všem za celoroční příjemnou spolupráci.

Ve dnech 19. až 24. května se zájemci z řad žáků druhého stupně pod vedením paní učitelky J. Horčičkové a E. Hrubé účastní poznávacího zájezdu do Anglie. Zde jsou střípky z jejich cesty.

 

Bílé útesy v Doveru a východ slunce nad kanálem La Manche

V pátek 17. května udělali žáci 8. třídy další krok ke své finanční gramotnosti. Navštívili expozici České národní banky v Praze pod názvem Lidé a peníze. V trezorové místnosti se dozvěděli vše o vzniku peněz, přesvědčili se o jejich pravosti, poznávali padělky, viděli různé zajímavosti týkající se peněz a na závěr mohl každý vzít do ruky zlatou cihlu vážící 12 kg.

Prošli jsme se také historickým centrem Prahy, vystoupali na věž Staroměstské radnice a pozorovali apoštoly na opraveném Orloji.

Závěrečný rozchod byl už jen sladkou tečkou za vydařeným výletem.

Eva Hrubá

     

 

Dne 14. 5. 2019 jsme se my, deváťáci, za doprovodu paní učitelky Moravcové a pana učitele Zezuly vydali do Terezína. Navštívili jsme terezínské ghetto a Malou pevnost. Viděli jsme otřesné podmínky, ve kterých zde žili Židé během druhé světové války. Odnesli jsme si pocit, že jsme rádi, že jsme se narodili v této době.

9. třída

 

Ve středu 15. 5. 2019 se v sokolovně žáci naší školy (třetí až devátá třída) zúčastnili zajímavého interaktivního výukového programu s názvem Moje chytré tělo.  Zábavnou formou byli seznámeni s tím, jak fungují vybrané procesy v našem těle. V představení si někteří žáci i sami zahráli v roli asistentů. Na konci pořadu zažili i malou světelnou, čichovou a bublinkovou show. Pořad se zabýval i tématy jako je sebevědomí člověka, šikana atd.

 

                                                                                              Mgr. Markéta Johnová

 

Informace týkající se uzavírky ulice 5. května

Stanovení přechodné úpravy provozu na pozemní komunikaci – uzavírka silnic č. III/3456 v k.ú. Golčův Jeníkov – oprava komunikace 5. května.

K úplné uzavírce ulice 5. května dojde v týdnu od 20. 5. do 24. 5. 2019. Podrobnější informace jsou na stránkách města Golčův Jeníkov.

Informace pro rodiče

Z důvodů dokončení úprav chodníku před mateřskou školou a z důvodů dokončení úprav silnice – ulice 5. května, MŠ Golčův Jeníkov nebude od 17. 5. 2019 využívat parkoviště u zámku.