Docházka do MŠ

Prosíme, nahlaste ve svých třídách do 22. 3. 2019 docházku svého dítěte na VELIKONOČNÍ prázdniny, které jsou 18. 4. 2019 (pátek 19. 4. je státní svátek).

Děkujeme.

Hudební vystoupení

V pátek 15. března odcházeli žáci 2. stupně ze školy s krásným kulturním zážitkem. Naši školu navštívila mladá akordeonistka a zpěvačka Jana Blažková, která dětem a učitelům předvedla své umění. Obdivovali jsme nejen její hru na harmoniku, zpěv českých, francouzských a anglických písní, ale i to, že ještě zvládne úspěšně studovat vysokou školu.

Tím, s jakou chutí, radostí a úspěchy vše dělá, může být všem dětem příkladem.

                                                                                                                                                                Eva Hrubá

   

 

 

Únor měsíc karnevalu, radosti a smíchu. K tanci vyzval král i šašek pohádkovou vílu.

V měsíci únoru se toho ve školní družině mnoho odehrálo. Děti vyráběly, malovaly dle své fantazie nebo na zadaná témata. Nechyběly ani hry, ať už stolní, námětové, vzdělávací, konstrukční, stavební a jiné. Pokud to počasí alespoň trochu dovolovalo, šli jsme na školní zahradu, kde si děti hrály s míčem a ze sluníčka, které vysvitlo, načerpávaly energii.

Druhý týden patřil svatému Valentýnu. Děti vyráběly valentýnská přáníčka nejen pro maminku a tatínka, ale také pro kamarády ve ŠD. K tématu jsme si zahráli spousta krásných her s padákem a nechybělo ani hledání sladké odměny.

Posléze se děti připravovaly na karneval a společně jsme si vytvářeli klauny k výzdobě školy a karnevalové škrabošky zvířátek. Karneval se konal 28. 2. a byl zahájen přehlídkou masek. Následovala spousta různorodých soutěží. Medaile, diplomy a opět sladká odměna čekala na každého. Odpoledne bylo zakončeno diskotékou s balónky.

                                                                                                                                                                 J. Procházková

              

               

               

Další fotografie si můžete prohlédnout zde a v naší fotogalerii.

„Vítání jara“ – jarní pěší výlet s rodiči a s opékáním buřtů

Zveme všechny rodiče a děti z mateřské školy na jarní vycházku k lípám (nová lipová alej). Tečkou pěšího výletu bude opékání buřtů a „kolíčkový řád vítání jara“.

Akce se bude konat ve čtvrtek 21. 3. 2019 od 16.00 hod. Sraz na školní zahradě. Předpokládaný konec akce v 18.00 hod.

Prosíme, nahlaste účast do 15. 3. 2019 ve svých třídách.

S sebou vezměte buřty s pečivem, pití, opékací klacík, dobrou náladu, sportovní oblečení. MŠ zajistí oheň na opékání.

Zákonní zástupci si po dobu této akce plně zodpovídají za své děti.

Za nepříznivého počasí se akce ruší.

Pozvánka

V sobotu 23. března 2019 se v Golčově Jeníkově uskuteční Maškarní bál. Pro bližší informace klikněte zde.

Zápis do 1. třídy

Zápis dětí do 1. třídy se na naší škole bude konat v pátek 12. 4. 2019  (14 – 17 hodin) a v sobotu 13. 4. 2019 (9 – 11 hodin) v přístavbě ZŠ. K zápisu je nutné se dostavit i v případě, že žádáte odklad povinné školní docházky. S sebou vezměte občanský průkaz zákonného zástupce a rodný list dítěte.

Bližší informace najdete v části 1. třída – Zápis na webu naší školy.

Beseda s humanitárním pracovníkem

Dne 1. 3. 2019 proběhla na naší škole velmi zajímavá beseda s humanitárním pracovníkem panem Danielem Hejzlarem, který se snažil žákům přiblížit život obyvatel Indie, Afriky a Haiti. Na své zahraniční humanitární misi pomáhá on a jeho tým spolupracovníků zlepšovat životní podmínky tamějších obyvatel.

                                                                                          H. Mazalová, M. Moravcová

         

Florbalový turnaj 4

Druhé kolo florbalového Turnaje 4 se konalo ve středu 27. 2. 2019 v tělocvičně ZŠ Vilémov. Naši sportovci se na florbalové zápasy velmi těšili. Dobrá nálada se projevila i na výkonech.

Úvodní zápas sehráli naši chlapci se ZŠ Chotěboř. První poločas pro nás nevypadal příliš dobře, ale po změně stran se situace obrátila v náš prospěch. Další utkání hráli kluci s domácím družstvem ZŠ Vilémov. Domácí byli v laufu a my jsme museli stále dotahovat, bohužel se nám gólový rozdíl dotáhnout nepodařilo. Závěrečný zápas s chlapci ze ZŠ Maleč si kluci užili a zaslouženě vyhráli. Po konečném součtu bodů se naši borci vyhoupli na 1. místo.

V dívčí kategorii jsme měli dva nadějné týmy. Obě družstva měla ty nejvyšší ambice. Naše týmy sice byly méně početné, zato značně toužící po výhře.

Děvčata z týmu Golčův Jeníkov A vstupovala do každého zápasu s velkým elánem a ve všech zápasech vždy zaslouženě vedla. Do vítězného konce však dotáhla bohužel jen jediný zápas, a to s děvčaty ze ZŠ Vilémov. V dalších dvou utkáních nadějné vedení ztratily a svým soupeřkám podlehly. Celkově se umístily na pěkném 3. místě.

Děvčata z týmu Golčův Jeníkov B přistupovala ke každému utkání s nadhledem. Jejich strategie se nesla v duchu „Kdo si počká, ten se dočká.“ a pokaždé se vítězství dočkaly. S přehledem se umístila na 1. místě.

Naši školu úspěšně reprezentovali:

A tým dívek – Martina Nigrinová, Barbora Kůželová, Tereza Bláhová, Patricie Růžičková, Aneta Marečková a Veronika Čechová.

B tým dívek – Štěpánka Trachtová, Sandra Honkyšová, Annamarie Petrusová, Natálie Wernerová, Tereza Slavíková, Monika Horká a Lenka Ronovská.

Tým chlapců: Jakub Brož, Petr Vávra, Adam Tlapák, Jiří Matoušek, Jaroslav Fiala, Matouš Procházka, Josef Petr, Petr Vančura a Ondřej Volenec.

Všem děkujeme za velmi úspěšnou reprezentaci naší školy.

                                                                                                                                                           J. Blabolil

Tabulku s výsledky si můžete prohlédnout zde.

Prevence rizikového chování na naší škole

26. února pokračoval program preventivních aktivit nejen na I. stupni, ale i na II. stupni naší školy.
V rámci prevence rizikového chování dětí a mládeže se uskutečnily besedy pod záštitou Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina. S dětmi besedoval nprap. David Linhart, vrchní inspektor.
5. třídy se věnovaly tématu nebezpečí internetu. 8. a 9. třídy besedovaly o právních předpisech, kriminalitě mládeže v souvislosti se zneužíváním drog a alkoholu, právní odpovědnosti mladistvých a bezpečnosti v silniční dopravě.
Besed se zúčastnilo 76 žáků a žákyň.

A. Víšková

Oznámení

Provoz mateřské školy v době jarních prázdnin – 4. 3. až 8. 3. 2019 – bude probíhat ve třídě a šatně Berušek (6.15 – 16.00 hod.) pro přihlášené děti.