Těšíme se na pohádku VÁNOCE, ANEB CESTA DO BETLÉMA – středa 13. 12. 2023 v 10.30 hod.

NEPLAŤTE!

Halloween, slavit či neslavit? Děti mají jasno. Slavíme vše, co se dá. Proto jsme pár dní mohli ve školní družině navrhovat a tvořit originální trička s motivem tohoto strašidelného svátku. Byla radost vidět děti, jak si to užívají. 11. listopadu jsme očekávali příchod svatého Martina na bílém koni, ale o sněhových vločkách jsme si mohli nechat jenom zdát. A tak jsme si aspoň upekli Svatomartinské rohlíčky, o které jsme se rozdělili, stejně jako sv. Martin o svůj plášť. V tomto měsíci nechyběly ani delší podzimní procházky, kde si děti připomněly znalosti z přírodovědy a mohly si užívat krásných podzimních barev.

Teď už se ale kvapem blíží měsíc prosinec a na ten se těšíme snad nejvíce.

A není divu, vždyť nás čekají nejkrásnější svátky v roce – VÁNOCE.

Přejeme klidný a pohodový adventní čas.

vychovatelky ŠD

 

 

Zveme rodiče do mateřské školy na „Vánoční vyrábění“, které si užijeme společně s dětmi.

TŘÍDA U BERUŠEK   11.12.   od 16.15 hod.

TŘÍDA U ŽABIČEK    12.12.   od 16.15 hod.

TŘÍDA U KUŘÁTEK   13.12.   od 16.15 hod.

TŘÍDA U MOTÝLKŮ  14.12.   od 16.15 hod.

AKCE PROBĚHNE VE SVÝCH TŘÍDÁCH.

Těšíme se na Vás a nezapomeňte vzít s sebou adventní náladu.

V úterý 5.12.2023 dopoledne do mateřské školy přijde …

Vážení rodiče, milí žáci,

dovolte mi Vám oznámit, že v pondělí 27. 11. 2023 se všichni zaměstnanci základní školy a mateřské školy rozhodli připojit ke stávce. Důvodem je obava z plánovaných opatření vlády, která by mohla ohrozit kvalitu vzdělávání a běžný chod školy. Stávka znamená uzavření všech pracovišť školy, nebude probíhat výuka, uzavřena zůstane školní družina i školní jídelna.

Děkuji za pochopení

Alena Víšková, ředitelka školy

Zajistili jsme pro řádné předškoláky výlet do kina v Čáslavi na příběh Tonda, Slávka a kouzelné světlo. Jeli bychom 30.11.2023 v 9.15 hod. od mateřské školy. Návrat kolem 12 hod., proto si pro děti jdoucí po obědě domů přijďte nejdříve ve 12.30 hod. Vybíráme 170,- Kč na dítě (vstupenka a doprava) a prosíme zaplatit ve svých třídách. Dále prosíme, 30.11.2023 dejte svým dětem batůžek (pití, kapesníky, pláštěnka).

Děkujeme za spolupráci.

Provoz Mateřské školy Golčův Jeníkov bude o vánočních prázdninách (23.12.2023 – 2.1.2024) z organizačních důvodů (malý počet přihlášených dětí) přerušen.

V úterý 21.11.2023 se uskuteční v MŠ od 8.00 hod. VÁNOČNÍ FOCENÍ DĚTÍ (sady fotografií).

Sada obsahuje:

1x jednolistý kalendář 20×30

4x fotografie „do peněženky“

1x  formát 15×20

2x  formát 13×18

2x  formát 10×15

cena sady: 330,- Kč

Chcete-li nechat vyfotit sourozence společně, je třeba to nahlásit ve svých třídách.

Pokud nechcete nechat své dítě vyfotit, je třeba to také nahlásit ve svých třídách.

V průběhu posledních dvou měsíců se žáci čtvrtých tříd ZŠ Golčův Jeníkov ponořili do hloubi nových dovedností a zážitků během plaveckého výcviku v Havlíčkově Brodě. Od 6. září do 8. listopadu se skupina odvážných plavců každou středu vydávala do místního bazénu, aby se učila správným technikám plavání a zdolávat výzvy vodních her. Původní a ambiciózní cíl pokořit Lamanšský průliv se však ukázal po první lekci jako nereálný, ale odvážní plavci i tak ve výcviku vytrvali. S jistotou můžeme zhodnotit, že naši plavci získali plno nových dovedností, které zcela jistě uplatní při letních radovánkách v bazénu či rybníku.

N. Doležalová, M. Nigrinová

Screeningové vyšetření zraku dětí ortoptistkou Mgr. Andreou Košťálovou, Ph.D proběhne v mateřské škole dle Vašeho zájmu.

Máte-li zájem o toto vyšetření, přihlaste si své dítě ve své třídě do 24.11.2023.

Termín vyšetření se bude teprve domlouvat dle Vašeho zájmu.

Částku 200,- Kč za vyšetření budeme vybírat až před domluveným termínem.