Prales dětem

V pátek 17. 6. 2022 naši školu po covidové přestávce opět navštívil pan Petr Coubal z organizace Prales dětem.

Žáci druhého stupně se tak formou zajímavé besedy dozvěděli mnoho informací o projektu na podporu a ochranu deštných lesů, světového oceánu, a dokonce i některých horských pásem.

Zjistili jsme, že od doby, co jsme se s panem Coubalem seznámili poprvé, udělala tato organizace mnoho práce a stala se velmi úspěšnou i na mezinárodním poli (např. spolupráce s hercem Leonardem DiCapriem). Její program se neustále rozrůstá o nové projekty nejenom na ostrovech v Indonésii a v Karibiku, ale také třeba v Africe nebo na sousedním Slovensku v Tatrách.

Viděli jsme také zajímavé filmy, které pro nás natáčí týmy ochránců přímo v divoké přírodě. Jejich součástí jsou i poutavé záběry chráněných druhů zvířat (např. bílých tygrů, želv, orangutanů nebo slonů) pořízených díky fotopastím, které spolku pomáhají  financovat právě i školy, jako je třeba ta naše.

Beseda byla pro mnohé z nás velmi inspirativní a těšíme se na příští setkání.

Mgr. Markéta Johnová