Studený máj, v stodole ráj

Měsíc květen, máj, je pro někoho nebo většinu z nás nejkrásnějším měsícem v roce. Všechno kvete, příroda hýří barvami a všude je slyšet ptačí zpěv. Proto i my se těšíme ven. A když počasí dovolí opouštíme ŠD a trávíme čas venku. Ať už hrou s obručemi, míčem, skákáním přes gumu – tu si děti obzvlášť oblíbily. Nebo chodíme na procházky. Také jsme po dlouhé zimě uklidili multifunkční hřiště za školou.

Měsíc květen byl zaměřen na dopravní výuku. Děti si zopakovaly pravidla silničního provozu a pravidla pro chodce. Snažily se a vše dobře zvládly.

Poslední týden k nám do družiny přišla na praxi studentka N. Hrála si s dětmi, pomohla nám při výrobě různých výrobků – sluníčko, šnek, housenka a květináče. Na klavír nám zahrála spoustu pěkných lidových písniček, které děti znají.

Jedno odpoledne nám pro změnu zahrála paní asistentka M. na harmoniku.

Teď na nás čeká měsíc červen, tak se těšíme, jak si ho ještě pěkně užijeme.

Vychovatelky ŠD