Den bezpečnosti

Dne 26. 4. 2018 se účastnili žáci 1. stupně ZŠ vzdělávací akce Den bezpečnosti. Tento program pořádalo Národní zemědělské muzeum s. p. o., Muzeum zemědělské techniky v Čáslavi ve spolupráci s partnery. Po příjezdu do areálu muzea děti navštívily výstavní haly s historickou technikou. Následovalo slavnostní zahájení zástupcem města Čáslav. Praktické ukázky své činnosti nám postupně předvedly vybrané složky Policie ČR, Hasičského záchranného sboru, Zdravotnické záchranné služby, ČČK, BESIP, Nadační fond Kryštůfek, SOŠ a SOUD Čáslav, příspěvková organizace. Nejvíce se všem líbila spanilá jízda techniky Policie a HZS a předvedení výcviku psovodů. Potom už mohl každý žák navštívit jednotlivá stanoviště všech účastníků a prakticky vyzkoušet vše, co ho zajímá. Tímto bychom chtěli též poděkovat SRPDŠ za příspěvek na dopravu. Celá akce byla opravdu přínosná.

učitel a učitelky 1. stupně ZŠ