soutěž „KREATIVNÍ STAVEBNICE – HOUFEK-BOX“

26. 4. 2018 se žáci 8. třídy zúčastnili 3. ročníku soutěže „KREATIVNÍ STAVEBNICE – HOUFEK-BOX“ na VOŠ, SPŠ a  VO Čáslav. Téma letošní soutěže bylo „PŘÍBĚHY Z TECHNIKY 1. REPUBLIKY“. Naši školu reprezentoval desetičlenný tým.

V hodinách fyziky a předmětu člověk a svět práce sestavili žáci ze stavebnice historický vojenský letoun Š-01 z r. 1920. K výrobku vytvořili také prezentaci o postupu výroby, informace o svém týmu a škole. V první části soutěže obhajovali žáci svůj výrobek před odbornou porotou a v druhé části skládali 3D puzzle na čas. Soutěže se zúčastnilo celkem 7 týmů z 6 základních škol.

                                                                                                                                    Ing. Jaroslava Šidáková