Exkurze do Prahy

9. června se žáci 8. tříd zúčastnili exkurze do Prahy. Exkurze se konala v rámci výuky předmětu Výchova k občanství – finanční gramotnost. Na programu byla návštěva České národní banky, kde si žáci zopakovali vše o penězích a úkolech ČNB, pokusili se zvednout zlatou cihličku a mohli si zasoutěžit o brikety z rozemletých peněz.

Součástí výletu byla také návštěva Neviditelné výstavy, kde jsme si za pomoci nevidomých lidí mohli vyzkoušet, jaký je život bez zraku. Zkusili jsme si pohybovat se v naprosté tmě po bytě, v lese, ve městě, v galerii a jak zaplatit. Zároveň jsme si také prohlédli zařízení a předměty, které nevidomí v běžném životě používají.

                                                                                                                                    Eva Hrubá

DSCN0384    DSCN0375    DSCN0376    DSCN0379