Exkurze sklárny Josefodol

Dne 21. dubna 2016 se žáci 3. A, 3. B a 5. třídy zúčastnili exkurze do skláren v Josefodole. Ve sklárnách nás srdečně přivítaly dvě průvodkyně. Žáci se rozdělili do dvou skupin a postupně navštívili provozovny. Nejprve se podívali k pecím, kde jim mistři výroby ukázali vyfukování barevného skla pomocí píšťal. Neuvěřitelným zážitkem pro některé děti bylo, že si mohly vyzkoušet vyfouknutí vlastní skleněné bubliny. Poté jsme přešli do místnosti, kde se sklo vybrušuje. Každý brusič vytvářel jiný vzor. Děti zjistily, jak je tato práce náročná na soustředění. Celá výroba je nesmírně zaujala a své průvodkyně zahrnuly množstvím dotazů. Nakonec jsme navštívili výstavu a zároveň podnikovou prodejnu krásných a kvalitních výrobků zdejších sklářů. Myslíme, že žáci získali velmi zajímavou inspiraci pro volbu budoucího povolání, přestože jim je teprve tak málo let. Tímto bychom chtěli poděkovat SRPDŠ za zaplacení všech výdajů na tuto zajímavou akci.

                                                                          Hana Klepačová, Romana Trachtová a Lenka Horáková

                    DSC_2925    DSC_2928