Sázení dubů, Prales dětem – Den Země v naší škole

Den Země jsme jako již tradičně v naší škole oslavili (v rámci environmentální výchovy) akcemi úzce souvisejícími s ochranou životního prostředí. Vždy si tak připomínáme, že dostatek kyslíku v atmosféře a kvalitní prostředí pro život není samozřejmost. Každý z nás by za to měl přijmout svůj kousek odpovědnosti.

Ve čtvrtek 4. 5. 2023 se žáci pátých až devátých tříd se svými třídními učiteli vydali vysadit další stromy do nové aleje za městem. Tentokrát si každá třída zasadila jeden mladý doubek a některá ke kořenům přidala i osobitý vzkaz dalším generacím. Stromky škole zajistilo město GJ a s výsadbou žákům ochotně pomohli pracovníci technických služeb.

V pátek 12. 5. 2023 se ve škole pro třídy druhého stupně uskutečnila beseda na téma Ledovce, Národní parky ČR a novinky. Besedu připravil pan Petr Coubal  ze spolku Prales dětem. Jedná se o velmi úspěšnou českou organizaci, která se již mnoho let stará o přírodu deštných lesů v JV  Asii, v Africe a dnes i v Nepálu a Kostarice. Chrání ohrožené druhy, jako jsou např. želvy, bílí tygři nebo sumaterští sloni, pomáhá čistit oceány, spolupracuje s mezinárodními ekologickými organizacemi a vykupuje zpět zemědělstvím poničená území pralesa, aby je zase vrátila do původního přírodního stavu.

Mgr. Markéta Johnová