Velikonoční projekt žáků 1. tříd

Svátky jara a Velikonoce jsme přivítali v prvních třídách projektem i přes to, že jsme se učili on-line.

Nebyla to ta pravá projektová výuka, protože děti nemohly sdílet poznatky a získané informace vzájemně ve skupinách. Každý pracoval na své knize sám doma za pomoci rodičů. Pracovní listy (tedy listy knihy) obsahovaly úkoly z matematiky, kdy děti počítaly slovní úlohy s vykoledovanými kraslicemi a čokoládovými zajíčky. Řešily příklady ve vajíčku a vybarvovaly ho. Ve vyluštění křížovky se zapojili i rodiče, kteří pak dětem přečetli o pašijovém týdnu. Ve výtvarné výchově měly děti za úkol podle čísel vybarvovat obrázek. Hledaly v textu a doplňovaly věty. Vše bylo zaměřené na Velikonoce a jaro. Poslední pracovní list byl určen na plnění úkolů venku při pohybu nebo na procházce do přírody.

Po příchodu dětí do školy jsme vše zkompletovali a vznikla tak hezká kniha, která bude dětem připomínat svátky jara, a hlavně vzájemnou práci s rodiči.

Všem se práce zdařila a děti z ní měly radost.

 

Za 1.A a 1.B Mgr. Hana Čiháková a Mgr. Jitka Šindelářová