Druhé místo v Přírodovědném klání na gymnáziu v Chotěboři

4. října 2019 jsme se vydali do Chotěboře na přírodovědnou soutěž. Složení našeho týmu bylo: Hana Šidáková, Anna Karbanová a Jolana Houdková z 9. třídy a Jan Šerák z 8. A. Jako doprovod s námi jela paní učitelka Johnová.

V soutěži byly zahrnuty znalosti z přírodopisu, zeměpisu, matematiky, fyziky, chemie, pc a dovednosti z tělesné výchovy.

Po celou dobu jsme si vedli dobře. Poznávali jsme nerosty, počítali logické úlohy z matematiky, navštívili jsme zahradu a přemýšleli o tom, jak je pro nás důležitá voda. Pak došlo k vyhlášení vítězů. Celkem se soutěže zúčastnilo 12 týmů z různých škol a náš tým se umístil na krásném druhém místě! Domů jsme si odvezli hezké ceny a spoustu nových znalostí.

                                                                                                H. Š., A. K., J. H.