Exkurz do Čapkovy tvorby

Poslední výukový den tohoto roku, pátek – 21. 12. 2018, měli žáci prvního i druhého stupně zpestřený o divadelní představení z Čapkovy tvorby. První stupeň zhlédl ukázky dvou pohádkových příběhů z knihy Devatero pohádek a představení pro druhý stupeň neslo název Fenomén Karel Čapek aneb Od Dášenky ke zkáze světa.

Žáci druhého stupně měli možnost spatřit v šedesátiminutovém úseku divadelní ukázky Čapkových her, románů,… Představení začalo úryvkem z komedie Loupežník (1920), poté došlo k dramatizaci povídky Básník ze slavného souboru Povídky z jedné kapsy, naopak vážnou tvář Karla Čapka a jeho obavy o budoucnost lidstva přiblížili herci žákům v protiválečné divadelní hře Bílá nemoc (1937) a závěr představení ukončila divadelní scénka ze hry Adam stvořitel.

Žákům se divadelní pořady velmi líbily a pro nás pedagogy je to další impuls k tomu, že v brzké době něco podobného znovu uskutečníme.

Mgr. Hana Mazalová