Ze šuplíku vykoukl trošku, vystrčil i svoji nožku, potom ještě tvář co září a máme únor v kalendáři.

 Každý měsíc je ve školní družině jiný a každý něčím specifický. Naše činnosti a zájmové tvoření tentokrát nejvíc ovlivnilo masopustní období. Klauni a šašci.

 Ale protože se stále ještě jedná o měsíc zimní, sem tam na nás naposledy vykoukli i sněhuláci nebo obrázky plné vloček.

Dne 14. 2. se to v naší družině hemžilo dětmi v pyžamkách. Jak je to možné? Rozhodli jsme se s dětmi uspořádat veselou „Valentýnskou pyžamovou párty“. V den párty si téměř všechny děti přinesly svá oblíbená pyžamka, polštářky, malou deku a plyšáky. Párty tedy mohla začít. Nejprve jsme si zatančili a po tanci jsme se uložili v pyžamkách na žíněnky a děti četly krátké pohádky, nebo jen říkanky a hádanky. Následovala mravenčí ukolébavka a poté rozcvička.  Pak už jsme se pustili do kolektivních soutěží. Soutěžilo se v zapínání a rozepínání pyžamového kabátku, večerníčkovém kvízu, či skládání puzzlů známých pohádkových postav a mnoha dalších disciplínách. Odpoledne bylo opravdu plné zábavy, a kdo soutěžil, nepřišel ani o sladkou odměnu. Na konec pyžamové párty proběhlo promítání pohádky: Odvážná Vaiana.

 Ke konci měsíce února už se všechny děti těšily na jarní prázdniny.

                                                                                                                       R. Lišková, J. Procházková

         

         

Další fotografie si můžete prohlédnout zde a v naší fotogalerii.