Exkurze do Vanadu

Dne 15. listopadu byli žáci 9. A + 9. B na exkurzi ve firmě Vanad. Prohlídka měla logiku (úvod ve zkratce, smysluplná přednáška lidí z odborné školy z Chotěboře, praxe ve výrobě), dětem byla věnována individuální pozornost, ocenil bych zaměstnance, kteří nebyli otrávení z toho, že museli žákům vysvětlovat věci týkající se výrobního procesu naopak, byli v pohodě. Pro děti bylo dokonce připraveno malé občerstvení a třešničkou na dortu byla exhibice evropské i světové špičky trialových kol. Člověk se tam cítil chtěný a paní Volencové i všem ostatním záleželo na tom, abychom se u nich cítili dobře a aby celá věc dávala smysl. Byl jsem na mnohých prohlídkách podniků, ale tahle byla jiná. Lepší. Za mě nejlepší, na které jsem kdy byl. Děkuji za sebe i za naše žáky za výborně připravenou exkurzi.

                                                                   M. Zezula. E. Hrubá