MĚSÍC ZÁŘÍ – „STARTUJEME…“

V novém školním roce jsme ve družině přivítali 26 prvňáčků, kteří se postupně seznamovali s pravidly chování, nejen v družině, ale i na školní zahradě a vycházce. Navazujeme nové přátelské vztahy za pomocí společenských her a společného tvoření.

Výtvarné i pracovní činnosti se nesli v duchu sklizně ovoce a zeleniny.

Každý den jsme chodili ven, děti pozorovaly podzimní přírodu a sbíraly různé plody.

Konec měsíce vyvrcholil BRAMBORIÁDOU – celý týden byl plný soutěží a zábavy: děti vytvořily pomocí brambor panáčka „BRAMBORÁČKA“. Plnily různé disciplíny: házely velkou bramborou na cíl, kličkovaly s bramborou na pingpongové pálce mezi kužely a hraní s bramborou jako s kuličkami byla také velká legrace. Za každou splněnou disciplínu děti dostávaly malé odměny v podobě sladkosti a jiných malých dárečků.  Zjistily, že se i rozpůlená brambora dá využít jako tiskátko, a tak si natiskly rovnou více jak 10 pytlů brambor, kterými ozdobily nástěnku. Na závěr si děti brambory nakrájely a upekly v troubě. To byla ta nejlepší odměna za splněné disciplíny. Bramborový týden se nám opravdu vyvedl.

 Už teď se těšíme na další dovádění ve ŠD.

                                                                                                  R. Lišková, J. Procházková

            

         

Další fotografie si můžete prohlédnout zde a v naší fotogalerii.