Soutěž „KREATIVNÍ STAVEBNICE – HOUFEK-BOX“

21. 4. 2017 se žáci 8. tříd zúčastnili 2. ročníku soutěže „KREATIVNÍ STAVEBNICE – HOUFEK-BOX“ na VOŠ, SPŠ a VO Čáslav. Téma letošní soutěže bylo „BUDOUCNOST V POHYBU“. Naši školu reprezentovali dva týmy:
1. tým z 8. A – T. Kejval, E. Honkyš, T. Průša, V. Lavová, L. Tlapáková, N. Stojková
2. tým z 8. B – O. Bláha, M. Hrdý, Š. Píša, V. Jansíková, A. Štrbová, M. Mach

V hodinách fyziky a předmětu člověk a svět práce sestavili ze stavebnice žáci 8. A robotického pavouka CS-0.0.1 a žáci z 8. B robota ŠIP. K výrobku vytvořili také prezentaci o postupu výroby, informace o svém týmu a škole. V první části soutěže obhajovali žáci svůj výrobek před odbornou porotou a v druhé části skládali 3D puzzle na čas. Soutěže se zúčastnilo celkem 11 týmů ze 7 základních škol. Krásné 2. místo získal tým z 8. A za robotického pavouka určeného k úklidu.

Ing. Jaroslava Šidáková