Beseda s veteránem

Dne 17. 2. 2017 se v naší škole uskutečnila beseda s praporčíkem Jiřím Huškem, který byl třikrát na misi v Afghánistánu. Vyprávěl nám o své službě, o podmínkách, které tam panovaly, ale i o jejich nepřátelích. Líčil nám tamější školství, zdravotnictví, zemědělství či zvyky. Dále povídal o výzbroji a výcviku v armádě.

Přednáška byla zpestřena mnoha fotografiemi, které zachycovaly prostředí, obyvatele a mnoho jiných zajímavých věcí. Také jsme si mohli osobně prohlédnout balistickou vestu, která plně naložená váží 20 kg, či bojové přilby, které odolají i výstřelu z pistole.

Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací i o afghánské armádě a policii, cenách různých zbraní nebo třeba o nepřátelských bojových technikách.

Jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit této akce s pravým vojákem, a vážím si ho i za to, že byl ochoten mluvit o svých jistě traumatizujících zážitcích. Tímto bych chtěl poděkovat za pěkný kulturní zážitek.

Jiří Vlk, žák 9. ročníku