Týden v zasněžených Orlických horách

  Žáci pátých a sedmých tříd se zúčastnili lyžařského kurzu v Jedlové v Orlických horách. Odjížděli 14. 1. 2017 se čtyřmi instruktory a lékařem. Čekala na nás obrovská bílá nadílka a krásné horské počasí. Během týdne všichni ovládli lyže a snowboardy jako závodníci. Vyzkoušeli si také, jaká se dá užít legrace na běžkách, zvlášť ve vysokém sněhu.

  Ve volném dnu jsme vyrazili na procházku do Deštného, kde děti změřily síly ve florbale s místními školáky. Pod sjezdovkami jsme potkali psí spřežení malamutů, a tak začalo velké obdivování a mazlení. Večery byly věnovány hrám. Poslední den děti závodily a rozdělovaly se ceny. I přes snahu instruktorů dohlížet na udržování pořádku během celého týdne, při balení občas děti něco hledaly. Týden bez rodičů byl náročný, ale snad nám zbydou jen ty hezké vzpomínky.

                                                                                                                                                         L. Klempířová