Zeměpisný pořad Peru v rámci projektu Svět kolem nás

 V úterý 1. 11. 2016  se žáci druhého stupně naší školy zúčastnili zeměpisného výukového programu v Čáslavi, který jim měl  přiblížit život v  jedné z nejzajímavějších zemí regionu Jižní Amerika Peru. Tento pořad je součástí projektu Svět kolem nás. Žáci se dozvěděli spoustu zajímavých informací, viděli mnoho poutavých obrazů z této země a zopakovali si vědomosti ze zeměpisu,  přírodopisu i dějepisu. Peru totiž nabízí spoustu rozličných přírodních prostředí a zajímavé  kulturní památky. Člověk se tak může toulat deštným pralesem, vidět největší řeku světa Amazonku, ocitnout se vysoko v nejdelším pásemném pohoří světa Andách a zajímat se o dávné indiánské civilizace.

                                                                                                                                             M. Johnová

dscn1126   dscn1127