Dne 15. června 2016 jsme měli možnost navštívit zámek Kačina u Kutné Hory. Jakmile jsme vystoupili z autobusu a spatřili jsme krásy tohoto zámku, ihned jsme si toto místo zamilovali. Naše prohlídka zámku začala ukázkou sklepení, kde se dříve uchovávaly potraviny. Dále jsme postupovali do zámecké kuchyně, pokojů služebnictva, prádelny a do konírny. Poté nás průvodce zavedl do místnosti, ve které jsme si zahráli divadlo. Někteří z nás byli vybráni, aby spolu s průvodcem účinkovali. Potom nám ukázali místnost, kde byly vystaveny rozmanité loutky, maňásci a figuríny různých velikostí a druhů. Průvodce nás pak uvedl do zámeckého divadla, kde jsme zhlédli pohádku O Honzovi. Když představení skončilo, šli jsme do levého křídla zámku. Každý z nás dostal opečený špekáček s chlebem. Na závěr výletu jsme si mohli koupit něco na památku v suvenýrech či kavárně. Když jsme si nakoupili, nastoupili jsme do autobusu a jeli zpět do školy. Kvůli dešti jsme nejeli na slíbenou Lichnici. Byl to jeden z nejkrásnějších výletů.

Hana Šidáková, Jolana Houdková, Michaela Turková

DSC_3031    DSC_3033    DSC_3040    DSC_3043