9. třída na školním výletě

16. června jsme zažili poslední školní výlet. Navštívili jsme zábavný vědecký park Vida centrum v Brně. Vůbec jsme netušili, co nás čeká za dobrodružství a jaké zážitky si odneseme. Velké prostory parku skýtají možnosti vyzkoušet si pokusy z fyziky, chemie, biologie, logiky, zdravovědy i hudby. Každý si našel, co ho zajímá, co by si rád ověřil v praxi. Viděli jsme vědeckou show zaměřenou na vznik blesků a pak se z nás stali detektivové. Našim úkolem bylo vyřešit trestný čin vraždy. Pomocí metod forenzní analýzy, výslechů podezřelých a testů DNA se jedné skupině podařilo fiktivní vraždu objasnit a pachatele usvědčit. Na tenhle výlet nikdy nezapomeneme.      

                                                                                                                      A. Víšková a J. Šidáková

DSC_0590    DSC_0596    DSC_0599    DSC_0625    DSC_0629