7. A a 7. B na návštěvě u Krakonoše

Začalo to jako pohádka. 20. února po příjezdu do horského hotelu Vltava ve Strážném v Krkonoších jsme byli překvapeni hustou chumelenicí, která po sobě zanechala skoro 20 centimetrů nového bílého sněhu. Ještě, že se v něm stihly děti vyválet a pohrát, protože další dva dny propršely. Po zbytek lyžařského výcviku jsme měli už typické zimní počasí. Na sjezdovky na protějším svahu hory Žalý nás vozil skibus. Všichni žáci 7. tříd dokázali sjet na lyžích či snowboardu sjezdovku ve skiareálu Bubákov a ti rychlejší vyzkoušeli obtížnější sjezdovky v Herlíkovicích.

Ubytování v roubené chatě Dianě bylo příjemné. Večery jsme trávili společně besedami a hrami. Ve středu nás navštívil člen Horské služby. Zajímavě nás seznámil s prací této organizace, s bezpečným pohybem v horách a promítal poutavou prezentaci.

Po týdnu se dětem chtělo i nechtělo odjíždět. Krakonoš se snažil, aby se nám v jeho revíru líbilo. Tak jsme se shodli, že bychom se tam rádi zase někdy podívali.

                                                                                                      Ladislava Klempířová

DSC_0070    DSC_0010    DSC_0032    DSC_0072    IMAG0145    IMAG0154