EXKURZE DO KRAJSKÉ KNIHOVNY V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ

Březen je nazýván MĚSÍCEM KNIHY A ČTENÁŘŮ a nám se skutečně podařilo strávit druhý březnový týden, úterý 12. 3. 2024 (třída 6.B) a čtvrtek 14. 3. 2024 (třída 6.A), tak trochu literárně v krásné a nové Krajské knihovně v Havlíčkově Brodě.

Program výletu byl jasný. Začal návštěvou Krajské knihovny, kde měly třídy komentovanou hodinou prohlídku této nové a moderní knihovny od suterénních prostor, kde se nachází sklad knih a časopisů, přes přízemí, I. patro až na terasu knihovny. Děti byly prohlídkou skutečně nadšeny a měly tak možnost vidět skutečně pravou knihovnu, která nabízí nepřeberné množství služeb, vzdělávacích, hudebních a literárních akcí.

A co by to bylo za výlet, kdyby nedošlo ani na rozchod. Děti využily tak hodinové volno k nákupu různých dobrot, laskomin či jiných věcí.

Děti, i s kolegou Mgr. Jirkou Blabolilem, moc chválíme, byl to pohodový výlet v obou třídách, který se, podle odezvy dětí obou tříd, moc líbil, i přes úterní deštivé počasí.

Mgr. Hana Mazalová