Už se těším ANDÍLKU na vánoční nadílku. Chci být hodný moc a moc. Vydržím to do vánoc?

Zima po celý den, mlhy, časté průtrže mračen, vítr, občas vykouklo i sluníčko. Takový byl listopad. Více času jsme věnovali tvoření, ať už výrobě draků, skřítků atd… Pořádali jsme soutěž ve skládání puzzle, starší děti soutěžily v rummikubu.

K svátku svatého Martina jsme napekli tradiční martinské rohlíčky plněné tvarohem a povidly. Chodbu a halu jsme vyzdobili také v duchu listopadových tradic. Martina i s koněm, plno malých koníků a samozřejmostí byly i husy.

A najednou byl konec měsíce a začal nám advent. A opět s ním spojené vánoční tradice, jednou z nich je návštěva Mikuláše s čertem a andělem. Dne 5. 12. i nás ve školní družině navštívili. Přes počáteční napětí a strach návštěva proběhla v klidu a radosti. Děti měly připraveny kratičké pásmo básniček, za které dostaly sladkou odměnu. Čert nám nikoho neodnesl a my se tak na ně můžeme těšit zase příští rok. Mikulášský den jsme zakončili čertím dováděním.

Přejeme Vám všem, ať v tomto vánočním čase najdete malou chvilku i pro sebe a dokážete si sednout a třeba se jen usmát.

Krásné Vánoce plné pohody a úsměvů přeje ŠD.