Září – na léto jde stáří

Další prázdniny jsou za námi. Školy opět přivítaly známé tváře, ale i spousty nových. Jsou to prvňáčci. Těší se, ale zároveň jsou i ustrašeni, co je vlastně v té škole čeká. My v ŠD jsme je pěkně přivítali a seznámili se vším, co je třeba vědět. Ať už se to týká bezpečnosti, provozu, hygieny atd.  Ale také jak se mají chovat ke kamarádům, a to jak v ŠD, tak při pobytu venku.

Ven chodíme většinou každý den. Počasí je prozatím pěkné, a tak si ho užíváme při procházkách po okolí nebo různých společných hrách.

Čas v ŠD jsme první dny trávili vyprávěním o prázdninách, co děti prožily a viděly. Zážitků a historek bylo plno. Některé jsme si i namalovali. Malování ostatně máme rádi všichni. A proto se vydařily i obrázky ježků, slunečnic, deštníků a hub. Poslední týden byl zaměřen na výrobky z brambor a přírodnin – kaštany, šípky, žaludy. Děti vyráběly zvířátka a postavičky. Moc se jim to povedlo. A že je to pravda můžete vidět na našich fotkách.

S pozdravem a přáním hodně sil v dalším školním roce přejí vychovatelky ŠD.

         

         

         

   

Další fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.