Divadelní představení – Trapas nepřežiju, aneb ten řízek nezvedej!

V úterý 5. 11. 2019 vyrazili žáci druhého stupně do Dusíkova divadla do Čáslavi, aby zhlédli divadelní představení s názvem „Trapas nepřežiju, aneb ten řízek nezvedej!“

Toto moderní představení bylo určeno především pro všechny –náctileté, kterým byla velmi humornou formou zprostředkována pravidla slušného chování. Hlavním hrdinou byl Karel Louda, žák 8.B, který přichází do nové školy v novém městě. Bojí se nového kolektivu, nových učitelů, sousedů a HOLEK! Trapas by nepřežil. Na pomoc mu rychle přispěchá paní RY-PO-SLUCH (Rychlá pomoc slušného chování) a zasvětí ho do základních pravidel etikety. Celým představením nás provázela herecká dvojice – herečka Michaela Dolinová a herec Ladislav Ondřej.

V úvodní části představení vystoupila a navodila velmi hezkou atmosféru zpěvačka Anička Slováčková a v závěru představení se s námi zase pěvecky rozloučila mladá zpěvačka Nelly Řehořová.

Celá akce se velmi vydařila a já doufám, že si z ní děti odnesou vše potřebné pro slušný „start“ do společnosti.

Mgr. Hana Mazalová