Den Země – přednáška o světovém oceánu

„Naše planeta nepotřebuje víc úspěšných lidí.  Zoufale potřebuje ty, kteří tvoří mír, léčí, obnovují, vyprávějí příběhy a milují vše živé.“  Dalajláma

 V pondělí 15. 4. 2019 naší školu navštívil pan Petr Coubal z ekologické organizace Prales dětem, která zachraňuje pralesy a oceán v Indnésii. Minulý rok nám poskytl mnoho cenných informací o pralesích v JV Asii (projekt Green life). Tentokrát nám vyprávěl o světovém oceánu a jeho významu pro planetu Zemi (projekt Blue life). Mnohé z nás velmi znepokojily obrázky a konkrétní příběhy týkající se znečištění světového oceánu a ohrožení všech druhů mořských živočichů. Mnoho z nás pochopilo, že je pravý čas, abychom přispěli k obnově životního prostředí i my. Můžeme například hned teď omezit používání igelitových tašek a sáčků nebo nekupovat výrobky s obsahem palmového oleje…

Také máme chuť stát se partnerskou školou této organizace a spolufinancovat jednu z nových fotopastí, které jsou umísťovány přímo v pralese  a pomáhají s bojem proti pytlákům.

Šesťáci a deváťáci se také pokusili při výtvarné výchově vyrobit plakátky na téma Den Země.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Mgr. Markéta Johnová