Poslední výlet

Žáci 9. ročníku koncem školního roku spoustu věcí označují slovem poslední – poslední písemka, poslední zkoušení a také poslední výlet.

9. A měla poslední výlet 29. 5. do Prahy. Vymyšlené jsme měli všechno perfektně – odjezd, výstava Mumie světa, Laser game, rozchod, samozřejmě vše zamluvené na určitou hodinu. Ale člověk míní a ten, kdo skočí pod vlak, všechno změní.

Po příchodu na nádraží jsme zjistili, že vlaky vůbec nejezdí. Co teď? Děti to vyřešily jednoduše: počkáme, až přijede nějaký vlak. Mezitím se utábořily na nástupišti, začaly svačit a já žhavit telefon. Můžeme absolvovat náš program i s časovým posunem? Po vysvětlení situace nám naštěstí všude vyšli vstříc a my jsme náš poslední výlet úspěšně zvládli.

                                                                                                                                                      Eva Hrubá