Divadelní představení pro 1. a 2. stupeň v angličtině

Dne 12. března se žáci 3. až 5. ročníků a 6. až 9. ročníků účastnili v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě divadelního představení v anglickém jazyce.
Žáci 1. stupně zhlédli veselou anglicko – českou pohádku s písničkami Kocour v botách. Představení svou gramatickou a komunikační náročností bylo nastaveno tak, aby i nejmladší žáci zažili a zvládli používání anglického jazyka v atraktivní jevištní podobě.
Pro žáky 2. stupně divadelní společnost připravila představení Peter Black. Tentokrát z jeviště zněla jenom angličtina a čeština přišla na řadu pouze jako dopomoc při výměně kulis mezi jednotlivými scénami. Pro mladé diváky byl připraven zajímavý příběh, anglický projev s použitím atraktivních dialektů, variabilní scéna a různorodá hudba.

J. Horčičková