Hurá děti, už je zima, koulování bude prima

Po vánočních prázdninách se naše školní družina opět zaplnila dětmi.

Děti přišly plné dojmů a prožitků, vyprávěly si, jak prožily vánoční  prázdniny, jaké dárky našly pod stromečkem.

V měsíci lednu byly všechny činnosti zaměřeny k zimnímu období – pracovní, výtvarné i rekreační. Děti si nejvíce hrály s novými hrami, které dostaly ve ŠD od „Ježíška“. Velmi  oblíbenou se stala společenská hra: Cestujeme po hradech a zámcích a stavebnice Playstix. Hráli jsme i pohybové hry, za které děti dostávaly sladkou odměnu.

A také paní zima se v lednu  konečně na chviličku ukázala v pravé podobě. Děti se mohly těšit  z bílé nadílky. Kromě oblíbených koulovaček děti závodily v jízdě na pytlích a stavěly sněhuláky. Bohužel zimní počasí dlouho nevydrželo. Pár dnů bylo dokonce jako na jaře a děti si tedy mohly venku zahrát i fotbal.

 Ve volných chvílích jsme si společně vyprávěli, jak se v zimním období staráme o ptáčky, v lese o zvířátka nebo proč je sníh důležitý pro rostlinnou říši. Nakonec nechyběla ani četba zimních pohádek.

                                                                                                               R. Lišková, J. Procházková