Divadelní představení – Romeo a Julie

V pondělí 23. 10. 2017 podnikli žáci sedmého a devátého ročníku „výpravu“ do divadelního „svatostánku“ Horáckého divadla v Jihlavě na divadelní představení snad nejslavnější Shakespearovy hry (tragédie) Romeo a Julie.

[…] „Romeo, Romeo, proč jsi jen Romeo?
Zřekni se otce, zapři své jméno,
a jestli nechceš, zapřu já svůj rod
a navždy budu patřit tobě.“[…]

Tak těmito slovy, slovy klasika, nás vtáhlo do děje moderně pojaté divadelní představení Shakespearova dramatu – příběhu o lásce, o mladých lidech, kteří se trápí, radují a hledají sami sebe i cestu k druhým, o rodičích, kteří nevnímají své děti, nerozumí jim a nesnaží se je pochopit.
Celé představení bylo protkáno nejen krásnými monology jednajících postav, úžasnými světelnými efekty, ale i zpěvem a živým hudebním doprovodem vystupujícím přímo na jevišti.
I přes nepřízeň typicky ranního říjnového počasí jsme si odváželi z krásného divadelního prostředí ty nejúžasnější zážitky a pocity, které v nás toto brilantní představení zanechalo.
Jen více takových krásných divadelních her!

Mgr. Hana Mazalová
Mgr. Alena Víšková