EXKURZE DO FIRMY HOUFEK

     Jak dobře vést úspěšnou firmu, vymýšlet nové a nové složitější technologie, sledovat evropský trh výroby, stále být krok napřed před konkurencí a spoustu jiných zajímavých informací se mohli dozvědět žáci tříd 8. A a 8. B v rámci předmětu Člověk a svět práce 25. 10. a 16. 11. 2016 na exkurzi do firmy HOUFEK a.s. v Golčově Jeníkově.

     Bylo pro nás velkou ctí, že se nás ujal sám pan majitel Ing. J. Houfek, který žáky během celé všeobecné exkurze seznámil nejprve s historií firmy. Sdělil nám, že společnost HOUFEK a.s. byla založena v roce 1991 a původně působila jako malá dílna na výrobu jednoduchých dřevoobráběcích strojů. V roce 2005 se přestěhovala do nových výrobních prostor se sídlem na okraji města Golčův Jeníkov.

     V druhé části exkurze nás čekala prohlídka celého provozu – výrobna jednotlivých součástek či dílů, obrobna, svařovna, montáž jednotlivých strojů, lakovna, balírna a přilehlé sklady materiálu.

     V průběhu exkurze jsme se také dozvěděli, že firma HOUFEK vyrábí oscilační hranové brusky, oscilační válečkové brusky, kartáčovací brusky, CNC obráběcí centra, ale setkáte se zde rovněž se stroji pro finální úpravu dřeva, dlabačky a aktuálně i stroje k průmyslovému využití.

      Závěrem exkurze jsme nahlédli do obchodního oddělení a do konstrukce, aby si žáci utvořili představu o svém možném budoucím povolání. Zakončením celé prohlídky ve firmě Houfek bylo zhlédnutí filmu o této společnosti v zasedací hale firmy. A samozřejmě došlo i na různé dotazy našich žáků k daným typům povolání, která jsou potřebná v tomto strojírenském odvětví.

                                                                                                                    Mgr. Hana Mazalová Klečáková

smas_fotek_689   smas_fotek_690   smas_fotek_706