Přírodovědné klání na gymnáziu v Chotěboři – naši deváťáci získali první místo

V pátek 7. 10. 2016 čtyřčlenný tým z devátého ročníku naší školy získal nejvyšší ocenění – první místo na soutěži s názvem Přírodovědné klání, které již tradičně pro žáky základních škol zorganizovali studenti a učitelé gymnázia v Chotěboři. Soutěže se zúčastnilo deset družstev.

Za naší školu soutěžil Vojtěch Kváš a Marek Váňa z 9. A a Natálie Vančurová a Miroslav Altmann z 9. B. Všechna družstva prošla osmi stanovišti. Čekaly na ně úkoly ze zeměpisu, přírodopisu, fyziky, chemie, informatiky, geoparku gymnázia a také dvě stanoviště v tělocvičně.

Vítězové si ze soutěže odnesli nejen mnoho pěkných zážitků, ale také soutěžní trička s logem gymnázia, diplomy, účastnické listy a flash disky, které lze připojit do mobilního telefonu.

                                                                                                                                             Mgr. Markéta Johnová

dscn1112