Exkurze do elektráren kraje Vysočina

Dne 9. 5. 2016 se  žáci 8. A a 8. B zúčastnili zeměpisné exkurze na téma Významné elektrárny a výroba energie v ČR. Jako první jsme si důkladně prohlédli přečerpávací vodní elektrárnu Dalešice a  pak jsme se ještě přesunuli do nedaleké jaderné elektrárny Dukovany. Obě elektrárny jsou významnými producenty elektrické energie pro celou ČR a navíc leží v našem kraji Vysočina. Dozvěděli jsme se mnoho informací o jaderné energetice, provozu podniků na výrobu elektřiny, viděli jsme zařízení vodní elektrárny a umíme si již představit, jak složitým procesem se do našich domovů dostává elektřina pro naše počítače, televizory a další spotřebiče. Možná teď při spotřebě elektrické energie budeme myslet i více ekologicky. Získané informace využijeme i ve výuce fyziky, chemie, ekologie, možná při výběru povolání a v běžném životě. Exkurze se vydařila a těšíme se na další společné zážitky.

                                                                                                                                                         Mgr. Markéta Johnová

DSCN0525     DSCN0532