Velikonoční florbalový turnaj

V pondělí 21. března se v místní sokolovně odehrál v pořadí již 4. ročník Velikonočního florbalového turnaje. Sportovní klání bylo určeno pro žákyně a žáky z 1. stupně. Tradičními účastníky jsou tyto spřátelené základní školy: ZŠ Buttulova Chotěboř, ZŠ Smetanova Chotěboř, ZŠ Vilémov a ZŠ Golčův Jeníkov, která měla hned dvojí zastoupení.

Týmy z naší školy hrály ve složení:

Golčův Jeníkov A: Petr Vávra, Matouš Procházka, Vojtěch Procházka, Josef Petr, Petr Novák, Matouš Kratochvíl, Jaroslav Fiala a Martin Pospíšil.

Golčův Jeníkov B: Monika Trachtová, Patricie Růžičková, Barbora Kůželová, Tereza Bláhová, Aneta Marečková, Vojtěch Blažek, Jan Procházka, Tadeáš Filip a Ondřej Volenec.

Po úvodním ceremoniálu se účastníci dozvěděli, o co se bude hrát. Byl to v prvé řadě putovní pohár propůjčovaný vítězům turnaje na dobu jednoho roku (dvakrát v držení naší školy). Dále skvěle vypadající a ještě lahodněji chutnající dorty určené pro první tři týmy, které tradičně věnovala cukrárna Familly. A v neposlední řadě obdržel, jako vždy, každý hráč ovocný velikonoční perník se symboly jara. Motivace byla velká.

Hráči nastupovali do každého zápasu s vervou, touhou po vítězství, ale zároveň nezapomněli hrát v duchu fair play. Bylo se nač dívat a co obdivovat. Skvělou atmosféru turnaje dokreslovali úžasní diváci z naší základní školy, kteří vehementně fandili domácím týmům, a to i tehdy, když se zrovna nedařilo.

Konečné pořadí bylo následující:

  1. místo – ZŠ Smetanova Chotěboř
  2. místo – ZŠ Golčův Jeníkov A
  3. místo – ZŠ Buttulova Chotěboř
  4. místo – ZŠ Vilémov
  5. místo – ZŠ Golčův Jeníkov B

Celkově hodnotím turnaj jako vydařený. Nikdo nebyl zraněn, hráči a dospělí byli spokojeni, každý si dobře zasportoval a odnesl si sladkou odměnu. Budu doufat, že i v  příštím roce se Velikonoční florbalový turnaj uskuteční a bude stejně dobrý jako ten letošní nebo ještě lepší. Rádi bychom získali zpět putovní pohár.

Mgr. Jiří Blabolil

DSC_0254   DSC_0267   DSC_0282   DSC_0289   DSC_0313