Literární pořad o Karlu Čapkovi

     Ve dnech 10. 3. a 18. 3. 2016 se zúčastnily třídy 7. A, 7. B, 8. A, 8. B a 9. ročník krátkého „literárního exkurzu“ do života a tvorby Karla Čapka – význačné literární osobnosti počátku 20. století.

      Lektorky tohoto literárního semináře, p. Mgr. Dušáková a Mgr. Beranová, seznámily naše žáky s životními etapami Karla Čapka formou poutavé prezentace. Žáci se tak mohli dozvědět spoustu důležitých a zajímavých informací, týkajících se Čapkova dětství, jeho novinářské činnosti, vztahu s bratrem Josefem a s ostatními osobnostmi této doby se zvláštním důrazem na vztah k T. G. Masarykovi a Olze Scheinpflugové. Součástí literárního semináře byla bohatá fotografická dokumentace, filmové a čtené ukázky.

     Žákům se literární pořad velmi líbil a pro nás pedagogy je to další impuls k tomu, že v brzké době něco podobného znovu uskutečníme.

                                                                                                                          Mgr. Hana Mazalová Klečáková

DSCN0004    DSCN0007    DSCN0009    DSCN0010    DSCN0011